English
اطلاعات تماس
 
همراه: ۰۹۱۲۲۱۸۵۱۰۷
نمابر:
تلفن:
آدرس دبیرخانه: تهران - خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی نبش کوچه هفت پیکر پردیس دانشگاه علامه طباطبایی ساختمان اکو اتاق 216
پست الکترونیکی: info@isca.ir
کد پستی: 14155-6479
مشاهده خبر
برگزاری «سمنیار آموزشی چالش ها و فرصت ها جهت حضور در بازار اوراسیا» با همکاری انجمن علمی بازرگانی ایران

 

 

 

 

  

سمینار آموزشی با عنوان «چالش ها و فرصت ها جهت حضور در بازار اوراسیا» با همکاری انجمن علمی بازرگانی ایران و کانون شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران در اتاق بازرگانی ایران برگزار گردید.

یکی از روش هایی که کشورها برای دسترسی اولیه به بازارهای جهانی اتخاذ می­نمایند ورود به ترتیبات تجاری منطقه­ ای است، رویه ­ای که امروزه میان کشورها بسیار متداول گردیده و طبق آمار سازمان جهانی تجارت، تا سپتامبر 2019 تعداد 481 تشکل منطقه ای دو و چندجانبه به این سازمان اعلام شده است.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) بعنوان یک تشکل منطقه­ ای تازه تاسیس فضای جدیدی را در مناسبات اقتصاد خارجی کشورمان بوجود آورده و در شرایط سخت تحریم­ های ظالمانه علیه کشورمان فرصت مناسبی برای توسعه تعاملات منطقه­ ای فراهم ساخته است.

 

به دنبال انعقاد موافقت نامه تجارت ترجیحی بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا یک بازار جدید 180 میلیون نفری در مقابل تجار و سرمایه گذاران ایرانی گشوده خواهد شد.

 

قرار گیری بستر سازی اقتصادی و تجاری به صورت تامین زیرساخت های لازم در جهت افزایش تولیدات برای ورود به یک تجارت منطقه ای در اولویت های اقدامات دستگاه های مرتبط و به خصوص در بخش خصوصی تنها یکی از امتیازات برای در دست گرفتن هر چه بیشتر بازار منطقه است؛ همچنین الزام تربیت نیروی متخصص و کار کشته در زمینه ی دیپلماسی تجاری موجب پیشبرد مقاصد ایران در قبال رقبای منطقه ای خواهد بود.

 

فضای پیش رو زمینه ای مناسب برای بنگاه­ های اقتصادی، تجار و سرمایه گذاران و همچنین کار آفرینان بخش توسعه تجارت خواهد بود که در بهره گیری از نیروی متخصص و توان تولیدی و صادراتی می تواند فرصت یک تحول در اقتصاد حال حاضر را ایجاد نماید .

 

منبع: انجمن علمی بازرگانی ایران
نویسنده خبر: سهیل یعقوبی
تاریخ انتشار: 1398/11/07 - 13:52
شناسنامه انجمن